עירית ענבי

ענבי נולדה ביפו, ובילדותה הייתה סולנית במקהלת צדיקוב.

 

בשנת 1970, החלה את קריירת הבידור שלה בפסטיבל שירי הילדים הראשון. בפסטיבל שרה את השיר ''למה ככה'' יחד עם אבי טולדנו, שזכה במקום הראשון בפסטיבל והפך ללהיט לאחר מכן. בצה''ל שירתה ענבי בלהקת פיקוד דרום. לאחר השחרור מהצבא חברה לצוות המופע ''ברנשים וחלומות'', שעלה לבימות ב-1981 ונחל הצלחה רבה.

 

ב-1982 הצטרפה ללהקת ''קסם''. הלהקה החלה להופיע בקדם אירוויזיון 1982, שם התחרתה עם השיר ''בומרנג'', שזכה במקום ה-11. לאחר שנה התחרתה הלהקה בשנית בקדם האירוויזיון, ושרה את השיר ''האגדה על בל'', שזכה במקום השלישי והפך לשיר המזוהה ביותר עם הלהקה. ב-1984 השתתפו חברי הלהקה באופרת הרוק ''אל תרדו ממני'' בבית ליסין. את פזמוני ההצגה כתבו המלחין אלדד שרים, ממקימי להקת קסם, והפזמונאי חיים חפר.

 

בשנת 1987 היא הנחתה את תחרות הפסטיגל לצד מוני ובראבא, צמד הבטלנים וגידי

גוב. ב-1988 ו-1994 ו-1995 הופיעה ענבי בתוכנית הטלוויזיה לילדים ''הופה היי'' והשתתפה עם חברי הלהקה ועם ספי ריבלין בין השנים 1988-1987 בהצגה לילדים.

 

ב-1988 הופיעה במופע ''הללויה ברודווי'' על בימות פרנקפורט ומינכן, לצידם של דני ליטני, הכל עובר חביבי שולה חן ורבים אחרים בבימויו של צדי צרפתי והפקה מוסיקלית של אלדד שרים. באותה שנה הנחתה בטלוויזיה הישראלית את מצעד הפיזמונים הישראלי להיט בראש.

 

בראשית שנות ה-90 השתתפה ענבי בסדרת קלטות הווידאו לילדים ''שירים קטנים'', אשר זכתה להצלחה רבה.

 

בשנת 1992, ניסתה שנית את מזלה בקדם האירוויזיון, שנערך באותה שנה, והפעם בשיר סולו. השיר איתו התמודדה נקרא ''השד הקטן שלי'', והוא הגיע למקום החמישי בקדם. בשנות התשעים השתתפה במחזמר אוויטה בתפקיד הפילגש ושרה את אחד מלהיטי המחזמר.

 

מאז 1991 ועד היום ענבי היא אחת ממנחי הגרלת הלוטו של מפעל הפיס, ששודרה בשידור ישיר בערוץ הראשון עד לסוף 2007 ומאז משודרת בערוץ 10.

 

ב-1998 שיחקה באנני בהפקתו של מנחם גולן. ב-2007 השתתפה במחזמר 'מאמא מיה', ובהמשך התחברה לציפי שביט וחני נחמיאס במופע ספונג'ה בעיר הגדולה שזכה להצלחה רבה, ובהמשך הופיעה עמן במופע ''קצרות ולעניין''.

 

ב-2010 הופיעה לצד יהורם גאון במחזמר סבא אליעזר והגזר בתור סבתא אלישבע ותינוק.

 

לאורך השנים השתתפה גם בדיבוב של סדרות וסרטי אנימציה רבים, בהם ''דני שובבני'' (את דמויות הרקע, והחברים של דני), ''הצ'יפמאנקס'', ''גן החברים'', ''הקוסם מארץ עוץ'' (את הקוסמת גלינדה בגרסה השנייה), ''גאיה, גל וגילי'' (את גל),''מסיפורי אבא בונה'',ו''באג בראש''.

 

כיום מנחה ענבי כבר למעלה מ-20 שנה את הגרלת הלוטו, ורצה במופע המצליח ''קצרות ולעניין'' ברחבי הארץ לצידן של נחמיאס ושביט.