ליאת רון

כתבת ופרשנית בגלובס ולילה כלכלי, מנחה תכנית שבועית ברדיו ת״א, משתתפת קבועה ב״מטה המרכזי״ בערוץ 10, תכנית הבוקר של חנוך דאום ברדיו האזורי ו״הפטריוטים״ בערוץ 20.

שיימינג ברשת

אמנדה טוד ז"ל בחורה מקנדה העלתה לרשת סרט בו היא אוחזת בכרטיסיות המספרות את הסיפור שלה. בכיתה ז' היא הייתה עולה עם חברות לצ'ט מצלמת אינטרנט ומדברת עם אנשים. התחילו להחמיא לה: מדהימה, יפיפיה, מושלמת וכו'. הם רצו שהיא תצלם את עצמה והיא עשתה זאת. שנה לאחר מכן היא קיבלה הודעה בפייסבוק מהבחור שבקש ממנה לצלם את עצמה מבלי שהבינה איך הכיר אותה. בהודעה היה כתוב "אם לא תופיעי בפניי, אני אשלח את התמונה עם הציצים שלך". הוא ידע את הכתובת של ביתה, את שם בית הספר שלה, מי הם קרובי משפחתה, מי הם חבריה, ומה שם משפחתה. בחופשת חג המולד דפקה בדלת המשטרה ב- 04:00 בבוקר, התמונה שלה נשלחה לכולם... אמנדה נכנסה להתקף חרדה ולא יצאה מביתה ובהמשך למרות שהחליפה בתי ספר וטיפולים פסיכולוגיים ההשפלה והבריונות המשיכו לעקוב אחריה מה שהוביל בסופו של דבר להתאבדותה...

 

ווטסאפ, פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר, צ'אט ועכשיו בחסות החוק בליינדספוט החדשה שעושה גלים לאחרונה. מה הן הסכנות שברשת?  האם יש כללי בטיחות ואיך פונים לילדים שלנו בעולם שהוא כל כך שלהם? ליאת מזמינה אתכם להכיר מקרוב את פניה האמתיים של הרשת שזוכרת הכל ולא שוכחת דבר.

 

קישור לסרטון של אמנדה טוד ז"ל