אודליה כרמון

לכרמון תואר ראשון BA ספרות אנגלית מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני MA  בתקשורת ב- NYIT ותואר שני נוסף MSC בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית מאוניברסיטת דרבי. את ההתמחות שלה עשתה בשלושה מקומות: באשפוז הפסיכיאטרי של אחד מבתי החולים הגדולים בארץ, במרכז לנפגעי נפש "אנוש" וכן במכון "פסגות" המטפל במצבי חרדה ודיכאון.

 

אודליה כרמון החלה את שירותה בחיים הציבוריים כדוברת משלחת ישראל לאו"ם ויועצת התקשורת של בנימין נתניהו עת שימש בתפקיד שגריר ישראל לאו"ם. במרוצת השנים מילאה אודליה כרמון שורה של תפקידים לצידם של בכירי הפוליטיקה בישראל, לרבות: יועצת התקשורת של ראש הממשלה אריאל שרון, יועצת אסטרטגית לד"ר עוזי לנדאו, יועצת לדוד לוי בזמן כהונתו כשר חוץ, מנהלת קשרי החוץ של בנימין נתניהו עת שימש כראש האופוזיציה, וכמובן יועצת התקשורת של משה קצב בזמן ששימש בתפקיד שר התחבורה.

 
אל תקרא לי א'

 מאז ימי חשיפת פרשת קצב השיח הציבורי עבר תפנית מהותית שהוותה כר למהפכת ה- ME TOO העולמית שהגיעה עשור אחרי המשפט. בהרצאתה החדשה מביאה אודליה את סיפורה האישי הלא מסונן.

לפני שקראו לה א', אודליה כרמון, 'אשת הסוד' הייתה יועצת התקשורת של בנימין נתניהו, אריאל שרון ומשה קצב. כרמון הידועה בשמה הכותרתי כ- א' ממשרד התחבורה בפרשת הנשיא המורשע משה קצב, העדה המרכזית מטעם התביעה בפרשת האונס וההטרדות המיניות של הנשיא לשעבר, אשר הסעירה את המדינה. כרמון חקרה לעומק את הדילמות והקשיים בהתמודדות עם הנושא. את עבודת התזה בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית הקדישה ל"תגובה מושהית להטרדה מינית במקום העבודה". כרמון מרצה בארץ ובעולם בתחומי התמחותה השונים, ועובדת כיועצת וכפסיכותרפיסטית קוגניטיבית התנהגותית.

כרמון מרצה בהצלחה בשנים האחרונות מאז צאת הספר הביוגרפי 'אשת הסוד' בו היא מביאה רשמים מפגישות, ישיבות ונסיעות עם משלחות הסגל הדיפלומטי ועד לתיאורים חשופים וכואבים מעלילות הנשיא לשעבר. המציאות בה אשה בכירה, יועצת אסטרטגית במדרגה עליונה מוצאת את עצמה בלב ליבו של כאב אישי שבין רגע נהיה סנסציה בינלאומית הובילו את כרמון להביא את תובנותיה לידיעת הכלל. גם אם המשמעות היא שבירת הכללים לטובת עשיית סדר כללי חדש.